ÜRETİM

Ana Sayfa | Üretim

ÜRETİM

Nok Pelet olarak ürettiğimiz çam peletlerimizi çam ağaçlarından elde edilen tortular ve talaşlar kullanarak saatte 5 ton üretim kapasitemizin bulunduğu fabrikamızda özenle ve Avrupa standartlarına uygun olarak üretmekteyiz.

Çam odunlarının artıklarının kurutulup öğütülmesiyle elde edilen talaşları temin ettikten sonra çam peleti üretim süreci öncesinde uygun şartlarda depoluyoruz.

Çam peleti üretim süreci kurutma, öğütme ve peletleme olmak üzere üç aşamadan oluşmaktadır. İlk aşamada yaklaşık %40 -50 neme sahip olan talaşı, yonga fırında kurutarak nem oranını yaklaşık %10-15'e düşürüyoruz.

Daha sonra taş, metal, çeşitli odun parçaları gibi yabancı maddelerden arındırıyoruz. Arındırılan talaşları pelet haline getirmek için yüksek basınçla sıkıştırıyoruz ve sıkıştırma işlemi sonucunda 6-7 mm çapındaki çam peletlerini elde ediyoruz. Presleme aşamasındaki sürtünmeden kaynaklanan ısısı sebebiyle, peletleri soğutma işleminden geçirerek ısıyı 20 dereceye düşürdükten sonra son aşama olarak paketliyoruz.

Biyoenerji kaynaklarının içerisinde yer alan çam peleti, ısınma ve sanayi amaçlı olarak kullanılmaktadır. %100 çam tortularından ürettiğimiz çam peletlerimiz hiçbir katkı maddesi içermemektedir.

Kimyasal pelet ürünlerinin kullanılması çevreye zarar verirken aynı zamanda alınan verimi de düşürdüğü için pelet seçerken dikkatli olunması gerekmektedir.

Image

İŞ SÜRECİMİZ

Siparişlerinizi ihtiyacınız olan zamanda sizlere teslim edebilmek adına planlı bir şekilde hammadde temini, üretim ve teslimat süreçlerini yürütüyoruz.

Image
Hammadde Temini

En kaliteli ürünleri üretmek için, en seçkin hammaddeleri temin ediyoruz.

Devamını gör
Image
Üretim

Gelişmiş üretim bandında en kaliteli ürünleri müşterilerimize sunuyoruz.

Devamını gör
Image
Sevkiyat

Geniş dağıtım ağımız ile dünyanın her yerine siparişlerinizi ulaştırıyoruz.

Devamını gör
    Tüm Hakları Saklıdır. ©2024 | nokpelet.com

      Nok Pelet bir Nok Grup markasıdır.